Sport dla każdego

Ten Blog to miejsce, gdzie możesz dowiedzieć się wszystkiego o kolarstwie. Zasady jazdy jak i inne nowinki.

Ciekawe rowerowe projekty społeczne w Wielkiej Brytanii

Ciekawe rowerowe projekty społeczne w Wielkiej Brytanii

Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, możesz skorzystać z jednego z wielu ciekawych rowerowych projektów społecznych, które są prowadzone. Inicjatywy te odnoszą się do różnych problemów społecznych i środowiskowych, a także pomagają wspierać i inspirować osoby mające problemy z poruszaniem się. Poniższe artykuły przedstawiają niektóre z tych projektów. Można tu przeczytać o Bristol Bike Project, Urban Bike Project, Village Bicycle Project oraz Bike Hive.

Urban Bike Project

Urban Bike Project to rowerowy projekt społeczny o charakterze non-profit, którego celem jest dostarczanie rowerów społeczności. Organizacja polega na sponsorach i grantach, aby pokryć dwie trzecie swoich kosztów operacyjnych. Wolontariusze również przyczyniają się do realizacji misji. Uczestniczą oni w wydarzeniach takich jak Christmas Build i open shop nights. Niektóre korporacje wysyłają również pracowników do budowy rowerów w ramach programu wolontariatu pracowniczego. Ponadto organizacja sponsoruje Project New Start, program powrotu do społeczeństwa dla niedawno zwolnionych więźniów. Młodzież ta bierze udział w szkoleniach zawodowych i pracach społecznych oraz otrzymuje rowery w prezencie.

Oprócz rowerów, UBP zapewnia również programy edukacyjne dla lokalnych dzieci. W czasie wakacji organizacja rozdaje potrzebującym darmowe rowery. W Wilmington na przykład jedna dziesiąta pracowników nie posiada samochodu, a jedna na sześć osób korzysta z transportu publicznego. W rezultacie brak transportu może stanowić poważne wyzwanie dla wielu mieszkańców.

Urban Bike Project działa w Wilmington od sześciu lat. Oferuje mieszkańcom Wilmington zasoby rowerowe, a także prowadzi warsztaty dla społeczności. Jako organizacja non-profit, Urban Bike Project ma na celu zapewnienie rowerów jako niedrogiego i praktycznego transportu dla mieszkańców Wilmington. Ponadto, projekt pomaga lokalnym mieszkańcom poprawić ich zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Jazda na rowerze oferuje mieszkańcom Wilmington możliwość ćwiczenia, odkrywania swojej okolicy i poczucia wiatru we włosach.

Urban Bike Project stosuje systematyczne podejście do realizacji projektów rowerowych. Obejmuje to szerokie zaangażowanie społeczne, analizę techniczną i określenie priorytetów. Proces ten zapewnia spójność w realizacji projektów rowerowych. Obejmuje on również identyfikację alternatywnych rozwiązań i dalszą ocenę projektu.

Rowery są przyjaznym dla środowiska i bezemisyjnym sposobem transportu. Jazda na rowerze to także wygodny sposób na ćwiczenia, a korzyści zdrowotne z jazdy na rowerze są nieograniczone. Zmniejsza ona ilość tkanki tłuszczowej i obniża ryzyko zawału serca, udaru mózgu i cukrzycy typu 2. Biorąc pod uwagę fakt, że przewiduje się, że populacja świata osiągnie dziewięć miliardów ludzi do 2050 roku, zachęcanie do podróży rowerowych jest ważnym krokiem we właściwym kierunku.

Projekt Urban Bike został założony przez Silvanę, obywatelkę Chile z pasją do edukacji i zdrowego trybu życia. Zdobyła tytuł licencjata w dziedzinie edukacji w swojej ojczyźnie przed podjęciem studiów licencjackich w dziedzinie nauk o zdrowiu w UNR. Lubi też jeździć z rodziną po lokalnych szlakach rowerowych. Jej rower jest codziennym towarzyszem. Uważa, że każdy powinien móc jeździć na rowerze i że jest to nie tylko korzystne dla zdrowia, ale także przyczynia się do ochrony środowiska.

Bristol Bike Project

Bristol Bike Project to świetny przykład rowerowego projektu społecznego. Służy zarówno swoim użytkownikom, jak i wolontariuszom społecznym, którzy pomagają go prowadzić. Jego wyjątkową misją jest zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych i promocja jazdy na rowerze w mieście. Rozmawialiśmy z Krysią Williams, koordynatorką społeczności.

The Bristol Bike Project pomógł ponad 2000 osób stać się bardziej niezależnymi i nauczyć się nowych umiejętności. Organizacja ma siedzibę w Bristolu w Anglii i została założona przez Colina Fana i Jamesa Lucasa w 2008 roku. Para naprawiała rowery w bristolskim centrum praw uchodźców, kiedy wpadli na pomysł rozpoczęcia projektu rowerowego, który pomógłby zmarginalizowanym mieszkańcom miasta. Bristol Bike Project oferuje również warsztaty naprawy rowerów oraz wypożycza rowery potrzebującym mieszkańcom.

Oprócz warsztatów naprawy rowerów, Bristol Bike Project prowadzi również szkolenia dla lokalnych mieszkańców. Projekt wykorzystuje różne techniki do szkolenia lokalnych mieszkańców. Na przykład uczestnicy biorą udział w trzygodzinnej sesji, podczas której odnawiają podarowane rowery i uczą się, jak właściwie o nie dbać.

Bristol Bike Project pomaga ludziom w Bristolu zdobyć rowery od 10 lat. W początkach projektu zespół rozwieszał plakaty z prośbą o niechciane rowery. Wiele osób oddawało rowery, a organizacja szybko przerosła swoją pierwotną siedzibę. Ostatecznie grupa przeniosła się do przestrzeni społecznej w Stokes Croft, gdzie współpracuje z ponad 60 różnymi organizacjami. Projekt współpracuje również z organizacją charytatywną Bristol Refugee Rights.

Oprócz rowerów, Bristol Bike Project sprzedaje również rowery i akcesoria. Oferują ramy, obręcze, błotniki i wiele innych. W sklepie można kupić nowy lub używany rower. Co więcej, możesz zwrócić swój rower za darmo, jeśli nie jesteś z niego zadowolony.

Village Bicycle Project

Village Bicycle Project to organizacja non-profit, która dostarcza rowery zubożałym społecznościom w Afryce Wschodniej. Organizacja daje rowery tym, którzy ich potrzebują, a także dostarcza narzędzia potrzebne do konserwacji rowerów. Organizacja skupia się szczególnie na angażowaniu kobiet w projekt. Na stronie projektu można znaleźć sposoby na przekazanie pieniędzy lub rowerów.

Jednym z jej podstawowych celów jest poprawa jakości życia mieszkańców wsi. Rowery są tanim środkiem transportu, który poprawia dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej i miejsc pracy. Miliony ludzi w Afryce przemierzają kilometry każdego dnia, więc posiadanie roweru może pomóc im w szybszym przemieszczaniu się. Często rowery te są współdzielone przez mieszkańców wsi i rodziny, co wzmacnia ich ekonomiczną przyszłość.

Village Bicycle Project rozprowadza rowery wśród społeczności wiejskich i miejskich. Organizacja skupia się na rozwoju obszarów wiejskich i zatrudnia byłych wolontariuszy Korpusu Pokoju oraz mechaników rowerowych do szkolenia pracowników wiejskich w zakresie konserwacji rowerów. Zapewnia również zniżki na rowery i narzędzia do naprawy rowerów dla osób potrzebujących. Projekt działa również na rzecz poprawy połączeń rynkowych i promuje posiadanie rowerów.

Bike Hive

Projekt Hivebike wykorzystał stary, porzucony rower na terenie kampusu i przekształcił go w program rowerowy. Teraz chce wprowadzić swoje usługi na rynek innych kampusów uniwersyteckich. Hivebike obecnie przygotowuje się do uruchomienia programu pilotażowego w Swarthmore College. We wstępnym badaniu zespół stwierdził, że tylko 10 procent studentów Swarthmore ma rowery na kampusie. Ten nowy program ma na celu zwiększenie liczby rowerów na kampusie poprzez promocję programu i poszukiwanie funduszy z Biura Zrównoważonego Rozwoju.

Hivebike jest dostępny do wynajęcia lub zakupu w wielu miejscach. Obejmuje również mechanika i warsztaty uczące jazdy na rowerze. Firma ma skład w Alexandra Park i oferuje naukę jazdy i sesje umiejętności rowerowych w każdym tygodniu. Zapewniają również rowery do wypożyczenia lub kupienia z drugiej ręki, a także świadczą podstawowe usługi naprawy rowerów.

Podobne tematy