Sport dla każdego

Ten Blog to miejsce, gdzie możesz dowiedzieć się wszystkiego o kolarstwie. Zasady jazdy jak i inne nowinki.

10 energetycznych piosenek na rower

10 energetycznych piosenek na rower

Muzyka o wysokiej intensywności jest doskonałym sposobem na zwiększenie wytrzymałości i poprawę wydajności, zwłaszcza gdy jest połączona z rytmami tanecznymi. Niezależnie od tego, czy wspinasz się na górę, czy sprintujesz, możesz znaleźć odpowiednie melodie, które cię rozruszają. Oto 10 naszych ulubionych. Rapowe teksty, taneczne rytmy i wpływy hip-hopu.

Muzyka o wysokiej intensywności zwiększa wytrzymałość

Badania wykazały, że muzyka o wysokiej intensywności może pomóc rowerzystom zwiększyć ich wytrzymałość. Naukowcy odkryli, że słuchanie popularnych piosenek, które mają wysoki rytm, może zwiększyć ilość wysiłku wkładanego przez rowerzystów. Mówi się również, że poprawia to percepcję wysiłku.

Muzyka ma dwa główne efekty na ćwiczenia: motywuje i poprawia stan psychiczny. Podczas słuchania muzyki ludzie zazwyczaj doświadczają przyjemnych uczuć. Są takie piosenki, które sprawiają, że czujemy się silnie lub identyfikujemy się z perspektywą piosenkarza. Dzięki temu jesteśmy w stanie ćwiczyć ciężej i dłużej.

Naukowcy przeprowadzili ponad pół tuzina badań dotyczących muzyki i ćwiczeń. Wśród tych badań odkryli, że rowerzyści pedałowali szybciej, gdy grała muzyka. Ponadto tempo muzyki jest również związane z pobudzeniem, co sprawia, że podejmowanie intensywnej aktywności fizycznej jest mniej stresujące.

Muzyka o wysokiej intensywności poprawia również wydajność umysłową. Może pomóc zmotywować Cię nawet podczas ćwiczeń o umiarkowanej intensywności. Nie powinna jednak przeważać nad poczuciem własnego zmęczenia. Dlatego korzystanie z muzyki powinno odbywać się w sposób rozsądny. Zaleca się wybieranie piosenek, które budują tempo, ale nie zwalniają. Zaleca się również używanie piosenek o innym tempie podczas okresów odpoczynku.

Muzyka ma głęboki wpływ na umysł i ciało. Może poprawić przyjemność z ćwiczenia i zwiększyć tempo jego wykonania. Potwierdzają to włoskie badania, w których wzięło udział 19 kobiet. Badanie to nie jest jedynym dowodem na siłę oddziaływania muzyki na ćwiczenia. Potwierdza ono również inne badania, które sugerują, że muzyka może zwiększyć wpływ muzyki na organizm.

Muzyka o wysokim tempie pomaga zwiększyć wytrzymałość ćwiczącego. Idealne tempo dla muzyki rowerowej wynosi od 125 do 140 BPM. Tempo to może się różnić w zależności od osoby, długości kroku i innych czynników. Badania wykazały, że muzyka kolarska o wyższym tempie poprawia wydajność, zmniejsza RPE i zwiększa wytrzymałość.

Oprócz tworzenia list odtwarzania z muzyką o wysokiej intensywności, aplikacja może pomóc Ci znaleźć idealne utwory, które zwiększą Twoją wytrzymałość. Na przykład aplikacja Run Hundred BPM Analyzer umożliwia wyszukiwanie utworów według gatunku, tempa lub epoki.

Taneczne rytmy

Jeśli jesteś początkującym rowerzystą, może być trudno się zorientować. Chociaż blokada roweru w Auckland może być stresująca, ostatnio nieco się rozluźniła. Jeśli stresujesz się jazdą na rowerze, spróbuj skupić się na swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Społeczność Westward Cycle oferuje zajęcia online i dostarcza rowery do domów członków.

Rap lyrics

Pomimo wszechobecnego statusu samochodu, nie brakuje raperów, którzy lubią jeździć na rowerze. W latach 60-tych Pink Floyd stworzył musique concrete z psychodelicznymi dźwiękami roweru w utworze “Bike”, podczas gdy Queen wykorzystał piosenkę “Bicycle Race” jako zamaszystą wycieczkę po popkulturze lat 70-tych. W lutym Thundercat wykorzystał swoją jazdę rowerem do rapowania o brutalności policji. W ten weekend Frank Ocean wydał swoją odę do dwóch kółek, “Biking”, z udziałem Jaya Z i Tylera, the Creatora.

Wpływy hip-hopu

Gatunek Hip-Hop jest popularny wśród entuzjastów jazdy na rowerze i istnieje wiele piosenek, które mogą pomóc w uzyskaniu nastroju do jazdy. Doskonałym tego przykładem jest rapowany utwór The Sugarhill Gang “Rapper’s Delight”. Ta piosenka była pierwszym komercyjnie udanym singlem hip-hopowym i była ogromnym hitem na całym świecie. Stała się pierwszą hip-hopową piosenką, która dotarła do Billboard Top 40. Znalazła się również na listach przebojów w innych krajach, w tym w Australii, Kanadzie, RPA i Wielkiej Brytanii.

Muzyka hip-hop stała się popularnym gatunkiem wśród młodych i starszych. W rzeczywistości prześcignęła ona muzykę country jako najpopularniejszy gatunek muzyczny w USA w 1998 roku. W tym samym roku rap sprzedał 81 milionów albumów, kaset i płyt CD. Hip-hop stał się nawet popularny jako narzędzie komercyjne, z utworami hip-hopowymi wykorzystywanymi do promocji produktów od restauracji typu fast-food po piwo i alkohol.

Teledysk DMX’a “Ruff Ryders’ Anthem” otwiera wheelie w wykonaniu mężczyzny na motocyklu, z logo Ruff Ryders przyklejonym na jego kasku. Piosenka ta odniosła ogromny sukces w społeczności hip-hopowej, a DMX wykorzystał swoją nowo zdobytą sławę do promocji marki Ruff Ryders. Od tego czasu hip-hopowe teledyski z DMX-em włączają kulturę motocyklową do gatunku, włączając w to zarówno czterokołowce, jak i motocykle.

Podczas gdy “Get at Me Dog” DMX’a nie był pierwszą piosenką hip-hopową, która skupiała się na kwestiach społecznych, to była pierwszą, która zrobiła to w sposób mainstreamowy. Piosenka była ziarnistą piosenką rapową skierowaną na wewnętrzne miasto i stresy związane z życiem w getcie. Stał się popularnym hitem i utorował drogę innym miejskim aktom rapowym, które miały podążać.

Piosenka Ice-T “6 In the Mornin'” została napisana w jego hollywoodzkim mieszkaniu i później sparowana z funkowym bitem przez The Unknown DJ. Była to pierwsza piosenka gangsta rap i utorowała drogę przyszłym pokoleniom artystów hip-hopowych do włączenia tego gatunku.

Podobne tematy